SPŘÁTELENÉ WEBY

 


ROSTLINNÉ OLEJE / ROSTLINNÉ A BIO OLEJE

Co mají oleje Saloos společné a proč volit právě tuto značku? Mají čistě přírodní původ a jsou lisovány za studena. Přísný výběr rostlin, ze kterých se lisují, zaručuje špičkovou kvalitu. Obsahují vysoké množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě a dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu. Působí blahodárně na problematickou pleť, posilují její odolnost, pomáhají zachovávat její zdravý vzhled. Regenerují pokožku a podporují prokrvení kůže. Výborně se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty.

 

OLEJE VHODNÉ PRO DĚTI: Jojobový, makadamiový, mandlový, meruňkový, olivový, sezamový, pupalkový, slunečnicový, brutnákový, černý kmín.
Řadit podle 
Výrobce  


Naše cena 526 Kč


Naše cena 969 Kč
Naše cena 237 Kč
Naše cena 1 253 Kč
Naše cena 239 Kč
Naše cena 409 Kč
Naše cena 749 Kč
Naše cena 105 Kč
Naše cena 1 899 Kč
Naše cena 336 Kč


Naše cena 589 Kč
Naše cena 1 071 Kč
Naše cena 161 Kč
Naše cena 1 659 Kč
Naše cena 325 Kč


Naše cena 521 Kč
Naše cena 949 Kč
Naše cena 145 Kč
Naše cena 825 Kč
Naše cena 271 Kč
Naše cena 499 Kč
Naše cena 95 Kč
Naše cena 1 935 Kč
Naše cena 302 Kč


Naše cena 549 Kč
Naše cena 991 Kč
Naše cena 129 Kč


Naše cena 220 Kč
Naše cena 781 Kč
Naše cena 162 Kč
Naše cena 265 Kč
Naše cena 469 Kč
Naše cena 98 Kč
Naše cena 1 976 Kč
Naše cena 296 Kč


Naše cena 545 Kč
Naše cena 1 046 Kč
Naše cena 137 Kč
Naše cena 489 Kč
Naše cena 115 Kč
Naše cena 169 Kč
Naše cena 301 Kč
Naše cena 76 Kč


Naše cena 76 Kč
Naše cena 135 Kč
Naše cena 449 Kč
Naše cena 268 Kč
Naše cena 75 Kč


Naše cena 131 Kč
Naše cena 429 Kč
Naše cena 87 Kč
Naše cena 239 Kč
Naše cena 399 Kč
Naše cena 91 Kč
Naše cena 131 Kč
Naše cena 235 Kč
Naše cena 68 Kč
Naše cena 631 Kč
Naše cena 139 Kč
Naše cena 225 Kč
Naše cena 403 Kč
Naše cena 85 Kč
Naše cena 162 Kč
Naše cena 262 KčTabulka použití rostlinný olejů a bio olejů Saloos

Normální pleť
Hroznový, Jojobový, Makadamiový, Pupalkový, Sezamový, Šípkový
Citlivá pleť
Brutánákový, Černý kmín, Jojobový, Mandlový, Meruňkový, Pupalkový, Šípkový
Suchá a popraskaná pokožka
Avokádový, Brutnákový, Černý kmín, Jojobový, Konopný, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový, Olivový, Pšeničný, Pupalkový, Šípkový, Sojový
Mastná a smíšená pleť
Brutnákový, Hroznový, Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Pupalkový
Zralá pleť
Brutnákový, Meruňkový, Pupalkový, Pšeničný, Šípkový
Regenerace pokožky
Brutnákový, Dýňový, Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Sojový, Olivový, Meruňkový, Konopný, Pšeničný, Pupalkový, Sezamový, Slunečnicový, Šípkový
Po opalování
Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový
Akné, nečistá a zanícená pleť
Avokádový, Brutnákový, Jojobový, Kukuřičný, Mandlový, Šípkový, Sojový
Ekzémy
Brutnákový, Dýňový, Pupalkový, Lněný, Mandlový, Slunečnicový, Sojový, Konopný
Lupénka
Avokádový, Brutnákový, Pupalkový, Slunečnicový, Konopný, Lněný
Prevence strií, zvláčnění pokožky
Mandlový, Makadamiový, Meruňkový, Sojový, Šípkový
Pro děti a batolata
Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový, Olivový, Sezamový, Pupalkový, Slunečnicový, Brutnákový, Černý kmín (bříško)
Zhodnoceno a doporučeno dermatologem pro děti již od prvních dnů života.
Na vlasové zábaly
Dýňový, Jojobový, Makadamiový, Olivový, Konopný
Růst, výživa a zpevnění nehtů
Dýňový, Konopný, Olivový
Po koupání, po plavání
Mandlový, Makadamiový, Meruňkový, Olivový, Sojový
Pro vnitřní užití
Všechny oleje kromě jojobového a ricinového

 

Oleje pro zdraví a krásu Rostlinné a bio oleje

Rostlinné oleje a bio oleje

Ačkoli současná lékařská věda má k dispozici velké množství medikamentů a je schopna konat takřka zázraky, v mnoha případech se vracíme ke starým osvědčeným způsobům léčení – čili k přírodě. U řady potíží nebo nemocí nám mohou přírodní prostředky pomoci lépe než cokoli jiného. Umí probudit a posílit organismus tak, aby nenásilně a velmi šetrně dosáhl přirozeného uzdravení. A co víc – bez vedlejších účinků.

Úcta k darům země

Čím šetrněji jsou rostliny zpracovány, tím je jejich působení účinnější. S dary, které nám příroda nabízí, jsme se naučili zacházet s hlubokou úctou. Lidské ruce z nich dokáží připravit hotový zázrak.

Novinky v našem sortimentu – bio oleje

V souladu s naší filozofií špičkové kvality výrobků obohacujeme neustále sortiment o bio oleje lisované za studena z rostlin pěstovaných podle norem ekologického zemědělství. Díky respektování přirozeného koloběhu jsou rostliny vysoce hodnotné a kvalitní. Ekologické zemědělství je definováno jako hospodaření s šetrným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů, umělých látek a genetické modifikace rostlin.

Seznamte se s bio oleji lisovanými za studena a jejich použitím

Lisování za studena je nejstarší a nejšetrnější způsob získávání oleje z rostlin.V takto vyrobeném oleji zůstává maximum cenných látek v přirozeném stavu, tak jak je dokáže lidské tělo nejlépe zužitkovat. Přírodní oleje lisované za studena se bohužel při výrobě kosmetických prostředků používají minimálně. Základem většiny olejů nebo krémů na trhu jsou oleje minerální – paraffinum liquidum (získané z ropy, s nulovým obsahem cenných látek, používaných běžně i při výrobě dětské kosmetiky) a oleje rafinované (procházejí řadou mnoha procedur při vysokých teplotách, čímž většinu cenných látek a vitamínů ztrácejí). Velmi vysokou kvalitu olejů lisovaných za studena dobře dokumentuje příklad panenského olivového oleje (lisovaného za studena), používaného v potravinářství. Lékaři přímo spojují jeho konzumaci s celkově lepším zdravotním stavem. Rafinované oleje mají účinky výrazně menší. O blahodárném působení minerálních olejů na lidskou kůži se rozhodně hovořit nedá (přilnou k pokožce, ale nevstřebávají se, ucpávají póry, zabraňují pokožce v dýchání). Oleje lisované za studena tvoří tedy naprosto odlišnou a výjimečnou kategorii.

Vlastnosti rostlinných olejů a bio olejů Saloos

 • Mají čistě přírodní původ, jsou lisovány za studena pouze z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje špičkovou kvalitu.
 • Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě a dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu, jsou „extraktem zdraví“.
 • Pronikají až do nejhlubších vrstev pokožky, působí komplexně a jejich složení nejvíc odpovídá složení tuků našeho těla.
 • Působí blahodárně při kožních onemocněních, zlepšují stav pleti, regenerují pokožku i tkáně, podporují prokrvení kůže. Při vnitřním užití blahodárně působí na celkovou kondici organismu.
 • Výborně se vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty.
 • Jsou velmi dobře snášeny, nevyvolávají alergické reakce
 • Zásadně neobsahují minerální oleje (paraffinum liquidum). Nenajdete v nich syntetické vonné látky, konzervanty ani barviva.

Způsoby použití rostlinných olejů a bio olejů

 • Pravidelná péče o pokožku – vtíráním do kůže a masáží pomáhá správně zvolený olej pokožku regenerovat, zachovat její pružnost, pevnost a vláčnost, obnovovat přirozený lipidový filtr a podporovat přirozenou hydrataci pokožky.
 • Péče o vysušenou a problematickou pokožku – oleje zlepšují stav pleti při kožních problémech, při akné, ekzému a lupénce.
 • Péče o pokožku poškozenou opalováním
 • Péče o zuby, vlasy a nehty – vybrané oleje pomáhají udržet jejich prvotřídní stav.
 • Péče o dětskou pokožku – nejpřirozeněji ošetřují jemnou a citlivou dětskou pokožku. Jsou vhodné i v prvních dnech života dítěte, kdy ještě pokožka není schopna sama se chránit před vnějšími vlivy prostředí. Beze zbytku se vstřebávají, pokožku nezatěžují a podporují její přirozený ochranný filtr. Jsou ideální po koupání či plavání.
 • Vnitřní užívání – různé druhy olejů působí na specifické problémy – zlepšují stav při atopickém ekzému, posilují imunitu, pomáhají snižovat cholesterol, upravují trávení, činnost jater, premenstruační syndrom, klimakterické potíže a mnohé další.

Nejen na tělo, ale i na lžičku

Rostlinné oleje se mohou užívat i vnitřně. Dávkování je u většiny olejů obdobné, stačí jedna kávová lžička jednou až třikrát denně. Jojobový olej je z hlediska složení vosk a trávícím traktem prochází nezměněn, proto se jako jediný z našich olejů nepoužívá vnitřně.

ZjZjYjd