Co mají oleje Saloos společné a proč volit právě tuto značku? Mají čistě přírodní původ a jsou lisovány za studena. Přísný výběr rostlin, ze kterých se lisují, zaručuje špičkovou kvalitu. Obsahují vysoké množství bioaktivních látek, vitamínů a minerálů v jejich přirozené podobě a dovedou tyto cenné látky v maximální míře předat našemu tělu. Působí blahodárně na problematickou pleť, posilují její odolnost, pomáhají zachovávat její zdravý vzhled. Regenerují pokožku a podporují prokrvení kůže. Výborně se vstřebávají a nezanechávají pocit mastnoty.
OLEJE VHODNÉ PRO DĚTI: Jojobový, makadamiový, mandlový, meruňkový, olivový, sezamový, pupalkový, slunečnicový, brutnákový, černý kmín. | |||
Normální pleť |
Hroznový, Jojobový, Makadamiový, Pupalkový, Sezamový, Šípkový |
Citlivá pleť |
Brutánákový, Černý kmín, Jojobový, Mandlový, Meruňkový, Pupalkový, Šípkový |
Suchá a popraskaná pokožka |
Avokádový, Brutnákový, Černý kmín, Jojobový, Konopný, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový, Olivový, Pšeničný, Pupalkový, Šípkový, Sojový |
Mastná a smíšená pleť |
Brutnákový, Hroznový, Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Pupalkový |
Zralá pleť |
Brutnákový, Meruňkový, Pupalkový, Pšeničný, Šípkový |
Regenerace pokožky |
Brutnákový, Dýňový, Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Sojový, Olivový, Meruňkový, Konopný, Pšeničný, Pupalkový, Sezamový, Slunečnicový, Šípkový |
Po opalování |
Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový |
Akné, nečistá a zanícená pleť |
Avokádový, Brutnákový, Jojobový, Kukuřičný, Mandlový, Šípkový, Sojový |
Ekzémy |
Brutnákový, Dýňový, Pupalkový, Lněný, Mandlový, Slunečnicový, Sojový, Konopný |
Lupénka |
Avokádový, Brutnákový, Pupalkový, Slunečnicový, Konopný, Lněný |
Prevence strií, zvláčnění pokožky |
Mandlový, Makadamiový, Meruňkový, Sojový, Šípkový |
Pro děti a batolata |
Jojobový, Makadamiový, Mandlový, Meruňkový, Olivový, Sezamový, Pupalkový, Slunečnicový, Brutnákový, Černý kmín (bříško) Zhodnoceno a doporučeno dermatologem pro děti již od prvních dnů života. |
Na vlasové zábaly |
Dýňový, Jojobový, Makadamiový, Olivový, Konopný |
Růst, výživa a zpevnění nehtů |
Dýňový, Konopný, Olivový |
Po koupání, po plavání |
Mandlový, Makadamiový, Meruňkový, Olivový, Sojový |
Pro vnitřní užití |
Všechny oleje kromě jojobového a ricinového |
Ačkoli současná lékařská věda má k dispozici velké množství medikamentů a je schopna konat takřka zázraky, v mnoha případech se vracíme ke starým osvědčeným způsobům léčení – čili k přírodě. U řady potíží nebo nemocí nám mohou přírodní prostředky pomoci lépe než cokoli jiného. Umí probudit a posílit organismus tak, aby nenásilně a velmi šetrně dosáhl přirozeného uzdravení. A co víc – bez vedlejších účinků.
Čím šetrněji jsou rostliny zpracovány, tím je jejich působení účinnější. S dary, které nám příroda nabízí, jsme se naučili zacházet s hlubokou úctou. Lidské ruce z nich dokáží připravit hotový zázrak.
V souladu s naší filozofií špičkové kvality výrobků obohacujeme neustále sortiment o bio oleje lisované za studena z rostlin pěstovaných podle norem ekologického zemědělství. Díky respektování přirozeného koloběhu jsou rostliny vysoce hodnotné a kvalitní. Ekologické zemědělství je definováno jako hospodaření s šetrným vztahem k půdě, rostlinám, zvířatům a přírodě bez používání umělých hnojiv, chemických přípravků, postřiků, hormonů, umělých látek a genetické modifikace rostlin.
Lisování za studena je nejstarší a nejšetrnější způsob získávání oleje z rostlin.V takto vyrobeném oleji zůstává maximum cenných látek v přirozeném stavu, tak jak je dokáže lidské tělo nejlépe zužitkovat. Přírodní oleje lisované za studena se bohužel při výrobě kosmetických prostředků používají minimálně. Základem většiny olejů nebo krémů na trhu jsou oleje minerální – paraffinum liquidum (získané z ropy, s nulovým obsahem cenných látek, používaných běžně i při výrobě dětské kosmetiky) a oleje rafinované (procházejí řadou mnoha procedur při vysokých teplotách, čímž většinu cenných látek a vitamínů ztrácejí). Velmi vysokou kvalitu olejů lisovaných za studena dobře dokumentuje příklad panenského olivového oleje (lisovaného za studena), používaného v potravinářství. Lékaři přímo spojují jeho konzumaci s celkově lepším zdravotním stavem. Rafinované oleje mají účinky výrazně menší. O blahodárném působení minerálních olejů na lidskou kůži se rozhodně hovořit nedá (přilnou k pokožce, ale nevstřebávají se, ucpávají póry, zabraňují pokožce v dýchání). Oleje lisované za studena tvoří tedy naprosto odlišnou a výjimečnou kategorii.
Rostlinné oleje se mohou užívat i vnitřně. Dávkování je u většiny olejů obdobné, stačí jedna kávová lžička jednou až třikrát denně. Jojobový olej je z hlediska složení vosk a trávícím traktem prochází nezměněn, proto se jako jediný z našich olejů nepoužívá vnitřně.